HABERLER
YILDIZLAR FİNAL HAFTASI AÇILIŞ TÖRENİNDE
11.5.2018
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türk Sporunda alt yapılara destek verilmesi amacıyla 5 yıldır uygulanan ve finallerine Denizli?nin ev sahipliği yaptığı Anadolu Yıldızlar Ligi Türkiye Finalleri doludizgin devam ediyor.

11 Mayıs Cuma günü sabah saatlerinde sporcuların toplu katılımı ile seremoni gerçekleşti. Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonunda yapılan seremoniye Denizli Vali Yardımcısı Vefa Kaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığı Şube Müdürü Savaş Keskin, sporcular, antrenörler ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından konuşan Vali Yardımcısı Vefa Kaya, Anadolu Yıldızlar Ligi finallerinde Türkiye?nin en iyi sporcularını ağırlamaktan mutlu olduklarını, kaybedenin kazananı alkışladığı centilmence müsabakaların oynanmasını diledi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu yaptığı konuşmada Analig'te ilk defa toplu final organizasyonunun planlandığını, Denizli olarak 59 ilden Türkiye'nin sporda ki yıldızlarını ağırlamaktan duydukları gururu ifade etti. İbanoğlu, bugün finaller için burada olan sporcuların yolunun gelecekte milli takım formasıyla olimpiyatlara çıkacağına inandığını söyledi.

Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığı Şube Müdürü Savaş Keskin, konuşmasında Anadolu Yıldızlar Liginde aşama aşama Türkiye Finallerine gelindiğini belirterek, Denizli'de gerçekleşen bu organizasyona katılma başarısı gösteren tüm sporcu ve antrenörleri kutladı.

Ayrıca 2-9 Mayıs tarihlerinde Fas'ın Marakeş şehrinde yapılan Gymnasiade 2018 yüzme yarışlarında 400m karışık stilde 4:29:27 derecesi ile Türkiye Rekoru kıran ve Dünya üçüncüsü olan Denizlili Baturalp Ünlü, seremoniye davet edilerek ödüllendirildi.

7 Mayıs'ta start alan finallerde karate tamamlanırken, voleybol, atletizm, masa tenisi, su topu, badminton ve hentbol branşlarında müsabakalar devam ediyor.



OKYAY UTKU ATABAŞ

Fotoğraflar



BADMİNTON
1. Grup - A Grubu
1Bursa44
2Kastamonu2-2
3Manisa0-2
1. Grup - B Grubu
1Samsun46
2Adana22
3Mardin0-8
1. Grup - C Grubu
1Van44
2Ankara22
3Çankırı0-6
1. Grup - A Grubu
1Kilis42
2Burdur20
3İzmir0-2
1. Grup - B Grubu
1Bursa46
2Zonguldak2-2
3Batman0-4
1. Grup - C Grubu
1Ankara46
2Erzincan20
3Çankırı0-6
1. Grup - D Grubu
1Tekirdağ48
2Samsun2-4
3Malatya0-4

BADMİNTON
1. Grup - A Grubu
Bursa3-2Manisa
1. Grup - B Grubu
Adana2-3Samsun
1. Grup - C Grubu
Çankırı1-4Van
1. Grup - D Grubu
Malatya5-0Konya
1. Grup - A Grubu
Kastamonu1-4Bursa
1. Grup - B Grubu
Mardin1-4Adana
1. Grup - C Grubu
Ankara4-1Çankırı
1. Grup - A Grubu
Manisa2-3Kastamonu
1. Grup - B Grubu
Samsun5-0Mardin
1. Grup - C Grubu
Van3-2Ankara
2. Grup - YF6 Grubu
Mardin0-0-
2. Grup - YF5 Grubu
Manisa1-3Çankırı
2. Grup - YF4 Grubu
Adana3-0Konya
2. Grup - YF3 Grubu
Kastamonu2-3Ankara
2. Grup - YF2 Grubu
Samsun1-4Malatya
2. Grup - YF1 Grubu
Bursa3-1Van
1. Grup - A Grubu
İzmir2-3Burdur
1. Grup - B Grubu
Bursa4-1Batman
1. Grup - C Grubu
Ankara3-2Erzincan
1. Grup - D Grubu
Malatya1-4Tekirdağ
1. Grup - A Grubu
Kilis3-2İzmir
1. Grup - B Grubu
Zonguldak1-4Bursa
1. Grup - C Grubu
Çankırı0-5Ankara
1. Grup - D Grubu
Samsun3-2Malatya
1. Grup - A Grubu
Burdur2-3Kilis
1. Grup - B Grubu
Batman2-3Zonguldak
1. Grup - C Grubu
Erzincan3-2Çankırı
1. Grup - D Grubu
Tekirdağ5-0Samsun
2. Grup - YF6 Grubu
Batman1-3Malatya
2. Grup - YF5 Grubu
İzmir2-3Çankırı
2. Grup - YF4 Grubu
Zonguldak0-0Samsun
2. Grup - YF3 Grubu
Burdur2-3Erzincan
2. Grup - YF2 Grubu
Bursa3-0Tekirdağ
2. Grup - YF1 Grubu
Kilis0-3Ankara
anadoluyıldızlarligi.sgm.gov.tr
SGM Bilgi İşlem Şubesi - ANKARA-2017