HABERLER
ANADOLU YILDIZLAR LİGİ BASKETBOL TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI BİLECİK'TE YAPILDI.
11.6.2018
Anadolu Yıldızlar Ligi Basketbol Türkiye Birinciliği 6-10 Haziran tarihlerinde Bilecik'te gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğünün 2018 yılı faaliyet programında yer alan, Anadolu Yıldızlar Ligi Basketbol Türkiye Birinciliği Müsabakaları Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Spor Salonunda ve İstasyon Spor Salonunda yapıldı. İstasyon Spor Salonunda yapılan açılış seremonisine İl Vali Yardımcısı Halil İbrahim ACIR, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, şube müdürleri, sporcular, antrenörler ve spor severler katıldı. Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan YILDIZ, sporculara hitaben yaptığı açılış konuşmasında ; 'Taşı Mermer, Toprağı Seramik, Yaprağı İpek olan Kuruluş ve Kurtuluşun simge şehri, 'İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın' diyen Şeyh Edebali'nin diyarı, Ertuğrulgazi'nin sancağı olan Bilecik'imizde sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Anadolu Yıldızlar Ligi, Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması, illerdeki yerel faaliyetler sonucu bir üst gruba katılamayan yetenekli sporcuların spora kazandırılması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemi oluşturulması, tüm paydaşlarının sporun gelişimi için işbirliği içerisinde bulunmalarının sağlanması hedefleri ve amaçları doğrultusunda Anadolu Yıldızlar Ligi oluşturulmuştur.

Basketbol branşına gönül vererek disiplinli ve azimli çalışmalar sonucunda ter dökerek finale yükselme başarısını gösteren siz değerli sporcularımızı can-ı gönülden tebrik ediyor başarılar diliyorum' dedi.

Müsabakalar 5 gün boyunca devam ederek nefes kesen maçlara sahne oldu. Müsabakalar sonunda Atatürk Spor Salonu ve İstasyon Spor Salonlarında yapılan törenlerde dereceye giren takımlara ve sporculara ödülleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan YILDIZ, Şube Müdürleri Hasan Uğur Yücel, Yılmaz DURMUŞ ve Basketbol İl Temsilcisi Aziz TORUN tarafından takdim edildi.

İşte kupa ve madalya almaya hak kazanan takımlar;

Kızlar
1. İzmir
2. Ankara
3. Düzce
4. Antalya
5. Kocaeli
6. İstanbul Avrupa
7. Sinop
8. Tokat
9. Bartın
10. Giresun
11. Van
Erkekler
1. Bursa
2. Samsun
3. Kayseri
4. Tekirdağ
5. İzmir
6. Muğla
7. Konya
8. Van
9. Giresun
10. Zonguldak
11. Gaziantep

Ayrıca Samsun İl karması sporcusu Efekan ÖZKAN ve Ankara il karması sporcusu Cansu GÜZEL Fair Play ödülüne layık görülürken, Bursa İl karması sporcusu Arda KONUK ve İzmir il karması sporcusu Cemre BÜTÜN en iyi sporcu ödülünü aldı.


RAMAZAN GÜNEŞ

Video

Fotoğraflar



BASKETBOL
1. Grup - A Grubu
1Tekirdağ419
2Konya33
3Gaziantep2-22
1. Grup - B Grubu
1Bursa466
2İzmir325
3Zonguldak2-91
1. Grup - C Grubu
1Samsun44
2Muğla340
3Giresun2-44
1. Grup - D Grubu
1Kayseri226
2Van1-26
1. Grup - A Grubu
1İzmir488
2Sinop3-9
3Van2-79
1. Grup - B Grubu
1Düzce446
2Kocaeli3-5
3Giresun2-41
1. Grup - C Grubu
1Antalya47
2İstanbul Avrupa31
3Bartın2-8
1. Grup - D Grubu
1Ankara227
2Tunceli1-27

BASKETBOL
1. Grup - A Grubu
Gaziantep48-62Tekirdağ
1. Grup - B Grubu
Bursa86-39Zonguldak
1. Grup - C Grubu
Samsun79-77Muğla
1. Grup - D Grubu
Kayseri63-37Van
1. Grup - A Grubu
Konya56-48Gaziantep
1. Grup - B Grubu
İzmir27-46Bursa
1. Grup - C Grubu
Giresun63-65Samsun
1. Grup - A Grubu
Tekirdağ42-37Konya
1. Grup - B Grubu
Zonguldak43-87İzmir
1. Grup - C Grubu
Muğla89-47Giresun
2. Grup - YF6 Grubu
Zonguldak0-0-
2. Grup - YF5 Grubu
Gaziantep41-56Giresun
2. Grup - YF4 Grubu
İzmir85-31Van
2. Grup - YF3 Grubu
Konya45-58Muğla
2. Grup - YF2 Grubu
Bursa64-63Kayseri
2. Grup - YF1 Grubu
Tekirdağ48-52Samsun
3. Grup - F6 Grubu
Gaziantep0-0-
3. Grup - F5 Grubu
Zonguldak38-58Giresun
3. Grup - F4 Grubu
Van30-51Konya
3. Grup - F3 Grubu
İzmir52-45Muğla
3. Grup - F2 Grubu
Kayseri53-39Tekirdağ
3. Grup - F1 Grubu
Bursa63-52Samsun
1. Grup - A Grubu
İzmir86-32Van
1. Grup - B Grubu
Düzce67-49Giresun
1. Grup - C Grubu
Bartın55-61Antalya
1. Grup - D Grubu
Ankara74-47Tunceli
1. Grup - A Grubu
Sinop57-91İzmir
1. Grup - B Grubu
Kocaeli40-68Düzce
1. Grup - C Grubu
İstanbul Avrupa59-57Bartın
1. Grup - A Grubu
Van36-61Sinop
1. Grup - B Grubu
Giresun43-66Kocaeli
1. Grup - C Grubu
Antalya55-54İstanbul Avrupa
2. Grup - YF6 Grubu
Giresun0-0-
2. Grup - YF5 Grubu
Van34-49Bartın
2. Grup - YF4 Grubu
Kocaeli60-29Tunceli
2. Grup - YF3 Grubu
Sinop53-60İstanbul Avrupa
2. Grup - YF2 Grubu
Düzce36-56Ankara
2. Grup - YF1 Grubu
İzmir72-41Antalya
3. Grup - F6 Grubu
Van0-0-
3. Grup - F5 Grubu
Giresun44-49Bartın
3. Grup - F4 Grubu
Tunceli34-61Sinop
3. Grup - F3 Grubu
Kocaeli67-66İstanbul Avrupa
3. Grup - F2 Grubu
Düzce48-42Antalya
3. Grup - F1 Grubu
İzmir55-50Ankara
anadoluyıldızlarligi.sgm.gov.tr
SGM Bilgi İşlem Şubesi - ANKARA-2017