HABERLER
- -


ANALİG BADMİNTON TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI BİLECİK'TE SONA ERDİ
18.05.2017Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü tarafından sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması, illerdeki yerel faaliyetler sonucu bir üst gruba katılamayan yetenekli sporcuların spora kazandırılması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemi oluşturulması ve tüm paydaşların sporun gelişimi için işbirliği içerisinde bulunmalarının sağlanması hedefleri doğrultusunda oluşturulan Anadolu Yıldızlar Ligi kapsamında 12-14 Mayıs  2017 tarihleri arasında Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğini yaptığı Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Badminton Türkiye Birinciliği müsabakaları, İlimiz İstasyon Spor Salonunda yapılan final müsabakalarının ardından son buldu.  Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton Türkiye Birinciliği müsabakalarına 13 ilden   108 sporcu , antrenör ve idareci katıldı.

     Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, sporculara hitaben yaptığı açılış konuşmasında;

Diriliş, Kuruluş ve Kurtuluşun simge şehri, ‘‘İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın diyen’’ Şeyh Edebali’ nin diyarı Ertuğrulgazi’nin sancağı olan Bilecik’imizde sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk ve onur duyuyorum.

Sevgili Sporcular;

Öncelikle grup müsabakaları Çeyrek Final ve Yarı Final Müsabakalarında çok büyük başarılar göstererek Anadolu Yıldızlar Liginde finale yükselmenizden dolayı hepinizi tebrik ederim.

Düzenli ve disiplinli çalışmalar sonucu bu güzel branş’ı en güzel şekilde temsil edeceğinize ve ay yıldızlı bayrağımızı uluslar arası arenada dalgalandıracağınıza can-ı gönülden inanıyorum diyerek.

 ‘‘Müsabakalarda sportmen ve centilmence mücadele ederek müsabakaları başarılı bir şekilde sonuçlandırmanızı temenni ediyor, tüm sporcularımıza sağlıklı ve başarılı bir şampiyona diliyorum.Anadolu Yıldızlar Ligi Projesinden ve Türkiye Finalinin İlimize verilmesinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanımıza , İlimiz sporuna desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza, Ticaret ve Sanayi odası Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sağ salim geldiğiniz Bilecik’imizden yine sağ salim İllerinize dönmenizi diliyorum. Müsabakalarda görev alan tüm hakemlerimize, antrenörlerimize ve ter dökecek tüm sporcularımıza başarılar diliyor, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyor saygılar sunuyorum’’ dedi.

Açılış töreninin ardından çeşitli illerden gelen sporcuların çekişmeli maçları ile devam etti. 3 gün boyunca süren müsabakalarda Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton Türkiye Birinciliği Müsabakalarında Erkeklerde Denizli - Ankara - Kütahya - İstanbul Anadolu - Van – Samsun  - Malatya - Gaziantep , Bayanlarda Bursa-Karaman - Ankara - Aydın - Samsun - Zonguldak – Malatya - Kastamonu  takımları ilimizde başarı aradı. İlimizde misafir ettiğimiz çok kıymetli sporcularımıza sporun yanı sıra, Bilecik’imizin manevi dinamikleri olan Şeyh Edebali, Ertuğrul gazi ve Dursun Fakıh Hazretleri ziyaret ettirilerek, İlimizin tarihi ve kültürel yerleri gezdirilmiş ve gençlerimize tarih bilinci verilmiştir. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımızca ilimize gelen takımlara yemek ikramında bulunulmuştur.Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan YILDIZ sporcu, antrenör ve hakemlerimizle Gençlik Merkezimizde ki Has Oda da hasbihal edip bilgi ve tecrübelerini paylaşmış olup sonrasında katılımcılara çiğ köfte ikramında bulunulmuştur.

Müsabakalar sonucunda dereceye giren takımlara Kupa ve Madalyalarını, Bilecik Valisi Süleyman ELBAN, Vali Yardımcısı Mustafa Kemal ÖZGÜN, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul NAMAL, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan YILDIZ takdim etmiştir. Bilecik Valisi Süleyman ELBAN; ''Bilecik'te spor anlamında önemli organizasyonlar yapılıyor. Nisan ayında İller arası Kyokushin Karate Turnuvası yapıldı. Şimdide Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton Türkiye Şampiyonasına ev sahipliği yaptık. Farklı etkinliklerin de yapılabileceği mekanlara sahip ilimizden, hem gençlerimizi spora alıştırmak hem de ulusal ve uluslar arası alanda sporcular yetiştirmek hedefimiz. Öğrenim hayatında elde edilen başarılar, spora yeni başlayan gençler için de örnek teşkil edeceğine inanıyorum. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.'' dedi.


Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton müsabakalarına katılan tüm takımlarımızı tebrik ediyor başarılar diliyoruz.


Erkekler Detaylı Puan Durumu için tıklayınız.


Bayanlar Detaylı Puan Durumu İçin TıklayınızRAMAZAN GÜNEŞ

ANADOLU YILDIZLAR LİGİ
14.08.2017
2017 - 2018 ?Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Uygulama Talimatı ve branş talimatları taslak olarak yayınlanmıştır. 
ATLETİZM
25.05.2017
Anadolu Yıldızlar Ligi Atletizm Türkiye Birinciliği 20-21 Mayıs 2017 tarihleri arasında Antalya'da yapıldı.